Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (323 entries)

en: (Default is 'secret')
tr: (Varsayılan 'gizli'dir)

en: (Default is 160px)
tr: (Varsayılan 160 pikseldir)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ toplam girişten filtrelendi)

en: 1 minute
tr: 1 Dakika

en: 10 minutes
tr: 10 Dakika

en: 120 seconds
tr: 120 saniye

en: 15 seconds
tr: 15 saniye

en: 2 minutes
tr: 2 dakika

en: 3 minutes
tr: 3 dakika

en: 30 seconds
tr: 30 saniye

en: 45 seconds
tr: 45 saniye

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 60 seconds
tr: 60 saniye

en: 90 seconds
tr: 90 saniye

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
tr: <div class="asenha-warning">Bu özellik <strong>yalnızca varsayılan WordPress giriş sayfası için/sayfasıyla çalışır</strong>. Bir sayfa oluşturucu veya başka bir eklenti ile manuel olarak oluşturduğunuz özel giriş sayfasını kullanmayı desteklemez.<br /><br />Ayrıca <strong>henüz iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) yöntemleriyle uyumlu</strong> değildir. Bir 2FA eklentisi kullanıyorsanız, lütfen bu eklentide bulunan giriş URL'sini değiştir özelliğini kullanın veya bununla uyumlu başka bir eklenti kullanın.<br /><br />Ve tabii ki, güvenliği artırmak için, lütfen özel giriş slug'ı için <strong>'login' dışında bir şey kullanın</strong>.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 1 dakikadır)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
tr: <span class="faded">(Varsayılan 15 saniyedir)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Şifre</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Güvenlik</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Test e-postasını şu adrese gönderin:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen E-posta</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gönderen adı</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
tr: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Kullanıcı Adı</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;body&gt;'den sonra şu önceliklerle eklenecek kod</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>Öncelikli olarak &lt;/head&gt;'den önce eklenecek kod</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
tr: <strong>&lt;/body&gt; öğesinden önce altbilgi bölümüne eklenecek kod</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz e-posta ya da hatalı parola.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
tr: <strong>Ads.txt içeriğiniz:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
tr: <strong>Uygulama reklamı.txt içeriğiniz:</strong>

en: AVIF Support Status
tr: AVIF Destek Durumu

en: AVIF Upload
tr: AVIF Yüklemesi

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add Your Review
tr: İncelemenizi Ekleyin

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
tr: Bazı veya tüm genel gönderi türlerinin tekil görünümüne özel &lt;body&gt; sınıf(lar)ı ekleyin. <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Özel Gövde Sınıfı eklentisi</a> kullanılarak zaten eklenen sınıflarla uyumludur.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm yönetici sayfalarına özel CSS ekleyin.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
tr: Tüm kullanıcı rolleri için tüm ön uç sayfalarına özel CSS ekleyin.

en: Admin Interface
tr: Yönetici Arayüzü

en: Admin Menu Organizer
tr: Yönetici Menüsü Düzenleyici

en: Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimleri

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
tr: Yönetici ve Site Geliştirmeleri (YSG)

en: After duplication, redirect to:
tr: Çoğaltma işleminden sonra şu adrese yönlendirin:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
tr: Yukarıdaki ayarları kaydettikten sonra, aşağıdakilerin doğru şekilde yapılandırıldığını kontrol edin.

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
tr: Özel Gezinti Menüsü Öğelerinin Yeni Sekmede Açılmasına İzin Ver

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: Özel gezinti menüsü öğelerinin target="_blank" niteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılan bağlantılara sahip olmasına izin verin. Gelişmiş güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özelliği de eklenecektir.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
tr: Bazı veya tüm kullanıcı rollerinin SVG dosyalarını yüklemesine izin verin, bu dosyalar daha sonra işleri güvenli tutmak için sterilize edilecektir.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
tr: Ayrıca seçilen yazı türleri için ön uç blok stillerini / CSS dosyalarını devre dışı bırakın.

en: Attempts<br />Lockouts
tr: Girişimler<br />Lokavtlar

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
tr: Zamanlaması Kaçırılan Gönderileri Otomatik Yayınla

en: Background
tr: Arkaplan

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
tr: SSL sertifikası doğrulamasını atla. Bu, e-posta internet üzerinden gönderilirse güvenli olmaz, ancak belirli yerel ve/veya konteynerli WordPress senaryolarında yardımcı olabilir.

en: Change Login URL
tr: Giriş URL'sini Değiştir

en: Clean Up Admin Bar
tr: Yönetici Çubuğunu Temizleyin

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
tr: Bildirimleri yönetici çubuğundan kolayca erişilebilen ayrı bir panele taşıyarak yönetici sayfalarını temizleyin.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
tr: Bazı veya tüm widget'ları tamamen devre dışı bırakarak gösterge tablosunu temizleyin ve hızlandırın. Devre dışı bırakılan widget'lar herhangi bir varlık yüklemeyecek veya Ekran Seçenekleri altında görünmeyecektir.

en: Click to view hidden admin notices
tr: Gizli yönetici bildirimlerini görüntülemek için tıklayın

en: Collapse
tr: Daralt

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
tr: Çekirdek, tema ve eklenti güncellemelerini ve otomatik güncellemeleri tamamen devre dışı bırakın. Güncelleme kontrollerini, bildirimleri ve e-postaları da devre dışı bırakır.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Content Duplication
tr: İçerik Çoğaltma

en: Content Management
tr: İçerik Yönetimi

en: Content Order
tr: İçerik Siparişi

en: Curves
tr: Eğriler

en: Custom Admin CSS
tr: Özel Yönetici CSS'si

en: Custom Admin Footer Text
tr: Özel Yönetici Altbilgi Metni

en: Custom Body Class
tr: Özel Gövde Sınıfı

en: Custom Code
tr: Özel Kod

en: Custom Frontend CSS
tr: Özel Ön Uç CSS

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
tr: Yönetici menüsünün sırasını özelleştirin ve isteğe bağlı olarak menü öğesi başlığını değiştirin veya bazı öğeleri gizleyin.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
tr: Bu ASE ayarları sayfası dışındaki wp-admin sayfalarının altbilgisinde gördüğünüz metni özelleştirin.

en: DUPLICATE
tr: ÇOĞALT

en: Default is %s
tr: Varsayılan %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
tr: Varsayılan değer 10'dur. Daha büyük sayı kodu &lt;/body&gt öğesine daha yakın yerleştirir;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
tr: Varsayılan değer 10'dur. Daha büyük sayı kodu &lt;/head&gt öğesine daha yakın yerleştirir;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
tr: Varsayılan değer 10'dur. Daha küçük sayılar kodu &lt;body&gt'ye daha yakın yerleştirir;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
tr: Varsayılan metin şudur: <em> <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a> ile oluşturduğunuz için teşekkür ederiz</em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
tr: Varsayılan metin şöyledir: <em>Sürüm %s</em>

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre Dışı Bırak

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
tr: <strong>Blok tabanlı widget ayarları ekranını</strong> devre dışı bırakın. Klasik (blok olmayan) bir tema kullanırken klasik widget ayarları ekranını geri yükler. Bunun blok temalar üzerinde bir etkisi yoktur.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
tr: Yönetici ve ön uçtaki <strong>sayfalar, yazılar ve özel yazı türleri için emoji desteğini</strong> devre dışı bırakın. Bu destek öncelikle yerel desteği olmayan eski tarayıcılar için kullanışlıdır. Farklı işletim sistemleri ve cihazlardaki modern tarayıcıların çoğu artık yerel desteğe sahiptir.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
tr: Siteniz modern tema ve eklentiler kullanıyorsa artık gerekmemesi gereken <strong>jQuery Migrate</strong> komut dosyasını ön uçta devre dışı bırakın.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
tr: WordPress v5.5'ten bu yana yerel olarak eklenen <strong>görüntülerin yavaş yüklenmesini</strong> devre dışı bırakın.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
tr: WordPress sürüm numarasını ifşa edebilecek &lt;head&gt; içinde başvurulan statik kaynak URL'lerinde <strong>sürüm numar</strong> asını devre dışı bırakın. Eski sürüm(ler) yamalanmamış güvenlik açığı(ları) içerebilir. Sayfaların oturum açmamış görünümü için geçerlidir. Bu, statik varlıkların önbelleğe alınabilirliğini de artıracaktır, ancak istenmeyen sonuçları olabilir. Ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

en: Disable All Updates
tr: Tüm Güncellemeleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Comments
tr: Yorumları Devre Dışı Bırak

en: Disable Components
tr: Bileşenleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Dashboard Widgets
tr: Gösterge Tablosu Araçlarını Devre Dışı Bırak

en: Disable Feeds
tr: Beslemeleri Devre Dışı Bırak

en: Disable Gutenberg
tr: Gutenberg Devre Dışı Bırak

en: Disable REST API
tr: REST API'sini devre dışı

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
tr: Kimliği doğrulanmamış kullanıcılar için REST API erişimini devre dışı bırakın ve URL izlerini &lt;head&gt;, HTTP üstbilgileri ve WP RSD uç noktasından kaldırın.

en: Disable Smaller Components
tr: Daha Küçük Bileşenleri Devre Dışı Bırakın

en: Disable XML-RPC
tr: XML-RPC'yi devre dışı bırak

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
tr: Tüm RSS, Atom ve RDF beslemelerini devre dışı bırakın. Buna yazılar, kategoriler, etiketler, yorumlar, yazarlar ve arama için beslemeler dahildir. Ayrıca besleme URL'lerinin izlerini &lt;head&gt;'den kaldırır.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
tr: Bazı veya tüm genel gönderi türleri için yorumları devre dışı bırakın. Devre dışı bırakıldığında, mevcut yorumlar da ön uçta gizlenecektir.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
tr: Genel site ziyaretçileri için <strong>Dashicons CSS ve JS dosyalarının</strong> ön uçta yüklenmesini devre dışı bırakın. Bu, Dashicons'a bağlıysa özel oturum açma formları da dahil olmak üzere özel formların düzenini veya tasarımını bozabilir. Devre dışı bıraktıktan sonra bu formları kontrol ettiğinizden emin olun.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: RSS beslemesindeki &lt;channel&gt; WordPress sürüm numarasını ifşa eden <strong>&lt;generator&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. Eski sürümler yamalanmamış güvenlik açığı içerebilir.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
tr: &lt;head&gt; içindeki <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. Siteniz gönderileri yönetmek için pingback veya uzak (XML-RPC) istemci kullanmıyorsa buna gerek yoktur.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
tr: &lt;head&gt; içinde <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. WLW uygulaması 2017 yılında kullanımdan kaldırılmıştır.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
tr: WordPress sürüm numarasını açıklayan &lt;head&gt; içindeki <strong>&lt;meta&gt; oluşturucu etiketini</strong> devre dışı bırakın. Eski sürüm(ler) yamalanmamış güvenlik açığı(ları) içerebilir.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
tr: <strong>Eklenti ve tema düzenleyiciyi</strong> devre dışı bırakın.

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
tr: Geçerli gönderi türlerinin bazıları veya tümü için Gutenberg blok düzenleyicisini devre dışı bırakın.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
tr: &lt;head&gt; içinde varsayılan <strong>WordPress kısa bağlantı &lt;link&gt; etiketini</strong> devre dışı bırakın. Arama motorları tarafından göz ardı edilir ve çok az pratik kullanım alanı vardır. Genellikle, kısa bağlantılarda güzel isimlere ve bağlantıyı sosyal medyada paylaşırken tıklamaların izlenmesine olanak tanıyan özel bir kısa bağlantı eklentisi veya hizmeti tercih edilir.

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Display Active Plugins First
tr: Önce Etkin Eklentileri Göster

en: Display System Summary
tr: Sistem Özetini Göster

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
tr: Resim galerisinde bir görüntüye bakarken tüm kullanılabilir boyutları gösteren ve bunlara bağlantı veren bir panel görüntüleyin. Özellikle belirli bir görüntü boyutunun URL'sini hızla almak için faydalıdır.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
tr: Yüklü Eklentiler listesinin en üstünde etkin / etkinleştirilmiş eklentileri görüntüleyin. Sitenizde test veya geliştirme amacıyla devre dışı bırakılmış çok sayıda eklenti varsa kullanışlıdır.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
tr: <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a> ile daha fazlasını yapın. Ömür boyu anlaşma (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">mevcuttur</a>.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
tr: Menü öğelerini istediğiniz konuma sürükleyip bırakın. İsteğe bağlı olarak 3. parti eklentinin/temanın menü öğesi başlıklarını değiştirin veya yönetici menüsünün altındaki "Tümünü Göster" seçeneğine tıklayarak geçiş yapılana kadar bazı öğeleri gizleyin.

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Duplicate %s
tr: %s Çoğalt

en: Duplicate this as draft
tr: Taslak olarak çoğalt

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
tr: <a href="/ads.txt" target="_blank">Ads.txt</a> ve <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.t</a> xt içeriğinizi kolayca düzenleyin ve doğrulayın.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
tr: <a href="/robots.txt" target="_blank">Robots.txt</a> içeriğinizi kolayca düzenleyin ve doğrulayın.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
tr: Genellikle birden fazla eklenti gerektiren geliştirmeleri ve özellikleri kolayca etkinleştirin.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
tr: Kolayca &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; ve &lt;style&gt; etiketleri, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize kodu, Facebook, TikTok ve Twitter pikselleri vb. ekleyin.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
tr: Mevcut medya kimliğini, yayın tarihini ve dosya adını koruyarak her tür medya dosyasını yenisiyle kolayca değiştirin. Böylece mevcut hiçbir bağlantı kopmaz.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit screen
tr: Düzenleme ekranı

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address Obfuscator
tr: E-posta Adresi Gizleyici

en: Email Delivery
tr: E-posta Teslimatı

en: Email address only
tr: Yalnızca e-posta adresi

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
tr: Kullanıcı hesabı oluşturma ve düzenleme sırasında birden fazla rol atamayı etkinleştirin. Bu, e-ticaret veya LMS eklentilerinden gelenler gibi WordPress çekirdeğinde tanımlanmayan rollerle çalışmak için faydalı olabilir.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
tr: Çeşitli "hiyerarşik" içerik türlerinin veya "sayfa niteliklerini" destekleyenlerin özel sıralamasını etkinleştirin. Etkinleştirilmiş içerik tür(ler)i için yeni bir 'Sıralama' alt menüsü görünecektir. Wp-admin'deki etkinleştirilmiş yazı türleri için "Tümü {Posts}" liste sayfası otomatik olarak özel sıralamayı kullanacaktır.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
tr: Hata ayıklama modunu etkinleştirin ve hata ayıklama bilgilerini WordPress debug.log dosyasına yazdırın.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
tr: Herhangi bir menüye eklemek için oturum açma, oturum kapatma ve dinamik oturum açma/açma menü öğesini etkinleştirin.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
tr: Sayfaların, gönderilerin ve özel gönderilerin tek tıklamayla çoğaltılmasını etkinleştirin. İlgili taksonomi terimleri ve gönderi metası da çoğaltılacaktır.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
tr: Sayfaların, gönderilerin ve/veya özel gönderi türlerinin harici URL'lere işaret eden kalıcı bağlantılara sahip olmasını sağlayın. Gelişmiş güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özniteliği de eklenecektir. <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Sayfa Bağlantıları</a> kullanılarak eklenen bağlantılarla uyumludur.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
tr: <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> dosyalarının Medya Kitaplığı'na yüklenmesini etkinleştirin. Mevcut PNG, JPG ve GIF dosyalarınızı <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a> gibi bir araç kullanarak dönüştürebilirsiniz.

en: Enhance List Tables
tr: Liste Tablolarını Geliştirin

en: Enhancements
tr: Geliştirmeler

en: Error:
tr: Hata:

en: Excerpt
tr: Alıntı

en: Expand
tr: Genişlet

en: External Permalinks
tr: Harici Kalıcı Bağlantılar

en: Failed Login Attempts Log
tr: Başarısız Giriş Denemeleri Günlüğü

en: Failed login attempts:
tr: Başarısız oturum açma denemeleri:

en: Featured Image
tr: Öne Çıkarılmış Görsel

en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

en: Find Out More
tr: Daha Fazla Bilgi Edinin

en: First
tr: İlk

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
tr: <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">The_content</a> kancasının kullanıldığı yazı içeriğindeki tüm harici site bağlantılarını target="_blank" niteliği aracılığıyla yeni tarayıcı sekmesinde açılmaya zorlayın. Daha fazla güvenlik ve SEO avantajları için rel="noopener noreferrer nofollow" özelliği de eklenecektir.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
tr: Yukarıda tanımlanan gönderen adı/e-postasının kullanımını zorunlu kılın. Diğer eklentiler tarafından ayarlananları geçersiz kılacaktır.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
tr: Tam AVIF desteği için sunucunuzda / hostinginizde PHP 8.1 veya üzeri AVIF desteği ile derlenmiş <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD uzantısı</a> veya <a href="https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25</a> veya üzeri yüklü olması gerekir. Her ikisi olmadan da AVIF dosyalarını yükleyebilirsiniz, ancak daha küçük küçük resim boyutlarını otomatik olarak oluşturamazsınız. <a href="https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">Modern masaüstü ve mobil tarayıcıların</a> çoğu AVIF dosyalarının görüntülenmesini desteklemektedir.

en: Get ASE Pro
tr: ASE Pro'yu edinin

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
tr: Daha geniş öğeleri daha iyi barındırmak için yönetici menüsüne daha fazla alan verin.

en: Heading
tr: Başlık

en: Heartbeat Control
tr: Heartbeat Kontrol

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
tr: Diğer kullanıcıların ASE’yi <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> keşfetmesine yardımcı olun ve belki de kendi dilinize çevirin.

en: Hide Admin Bar
tr: Yönetici Alanını Gizle

en: Hide Admin Notices
tr: Yönetici Bildirimlerini Gizle

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
tr: Tüm veya bazı kullanıcı rolleri için ön uçtaki yönetici çubuğunu gizleyin.

en: Hide until toggled
tr: Değiştirilene kadar gizle

en: I've reviewed
tr: İnceledim

en: I've shared
tr: Paylaştım

en: IP Address<br />Last Username
tr: IP Adresi<br />Son Kullanıcı Adı

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
tr: Eğer ayarlanırsa, aşağıdaki SMTP hizmeti/hesabı e-postalarınızı göndermek için kullanılacaktır.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
tr: Eğer ayarlanırsa, aşağıdaki gönderen adı/e-posta, WordPress çekirdek varsayılanlarını geçersiz kılar ancak yine de özel gönderen adı/e-posta etkinleştiren diğer eklentiler tarafından geçersiz kılınabilir, örneğin form eklentileri.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
tr: Eğer bir şeyler ters gider</strong> ve yönetici olarak hesabınıza yeniden erişmeniz gerekiyorsa, lütfen aşağıdaki URL’yi ziyaret edin: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Eğer <strong>Ninja Firewall</strong> kullanıyorsanız, lütfen Firewall Politikaları ayarlarında ‘Yönetici ayrıcalıkları kazanma girişimlerini engelle’ seçeneğini işaretlemeyin ve non-admin kullanıcı rolü olarak görüntülemeye çalışmadan önce <strong>kilitlenmeyi önlemek için</strong> bu ayarı kaldırın.

en: Image Sizes Panel
tr: Resim Boyutları Paneli

en: Image Upload Control
tr: Resim Yükleme Kontrolü

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
tr: Sütun ve öğeleri ekleyip kaldırarak çeşitli gönderi türleri ve sınıflandırmalar, medya, yorumlar ve kullanıcılar için listeleme sayfalarının kullanışlılığını artırın.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
tr: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; ve &lt;footer&gt; Kodu

en: Invalid username/email or incorrect password.
tr: Geçersiz kullanıcı adı/e-posta veya yanlış şifre.

en: Keep as is
tr: Olduğu Gibi Tut

en: Last
tr: Son

en: Last Attempt On
tr: Son Deneme

en: Last Login
tr: Son Giriş

en: Last Login Column
tr: Son Giriş Sütunu

en: Last Modified
tr: Son Değiştirilme

en: Left Side
tr: Sol taraf

en: Limit Login Attempts
tr: Oturum Açma Girişimlerini Sınırla

en: Limit to
tr: Sınırı

en: Lines
tr: Çizgiler

en: List view
tr: Liste görünümü

en: Log In | Log Out
tr: Giriş | Çıkış

en: Log In/Out Menu
tr: Giriş/Çıkış Menüsü

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
tr: Sitedeki kullanıcıların en son ne zaman oturum açtığını günlüğe kaydedin ve kullanıcı listesi tablosunda tarih ve saati görüntüleyin.

en: Login ID Type
tr: Giriş Kimliği Türü

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
tr: Ücretsiz geliştirmelerden bazıları siteniz için faydalı görünüyor mu?

en: Maintenance Mode
tr: Bakım Modu

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
tr: Bu site için bakım modu şu anda etkindir.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
tr: Ads.txt ve app-ads.txt dosyalarını yönetme

en: Manage robots.txt
tr: Robots.txt dosyasını yönetme

en: Max height:
tr: Maksimum yükseklik:

en: Max width:
tr: Maksimum genişlik:

en: Media Library Infinite Scrolling
tr: Medya Kitaplığı Sonsuz Kaydırma

en: Media Replacement
tr: Medya Değişimi

en: Modify
tr: Değiştir

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
tr: WordPress heartbeat API'nin aralığını değiştirin veya yönetici sayfalarında, gönderi oluşturma/düzenleme ekranlarında ve/veya ön yüzde devre dışı bırakın. Bu, sunucudaki CPU yükünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

en: Multiple User Roles
tr: Çoklu Kullanıcı Rolleri

en: Never
tr: Asla

en: New login URL:
tr: Yeni giriş URL'si:

en: Next
tr: Sonraki

en: No data available in table
tr: Tabloda veri yok

en: No matching records found
tr: Hiçbir kayıt bulunamadı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Obfuscate Author Slugs
tr: Yazar Sümüklüböceklerini Gizleyin

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
tr: Spam botlarının bunları toplamasını önlemek için e-posta adresini gizleyin, ancak insan ziyaretçiler için normal bir e-posta adresi gibi okunabilir hale getirin.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
tr: Kullanıcı slug'larını / kullanıcı adlarını gösteren herkese açık yazar sayfası URL' lerini gizleyin, örneğin <em>sitename.com/author/username1/</em>'i <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>'e dönüştürün ve orijinal URL'ler için 404 hataları çıktısı verin. Ayrıca /wp-json/wp/v2/users/ REST API uç noktasında gizleyin.

en: On admin pages
tr: Yönetici sayfalarında

en: On post creation and edit screens
tr: Gönderi oluşturma ve düzenleme ekranlarında

en: On the frontend
tr: Ön yüzde

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
tr: Oops, bir şeyler ters gitti</span>.<br />Lütfen ayarlarınızı ve hedef e-posta adresini kontrol edin.

en: Open All External Links in New Tab
tr: Tüm Harici Bağlantıları Yeni Sekmede Açma

en: Optimizations
tr: Optimizasyonlar

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
tr: Veya, ASE’yi <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank"> geri bildirim sağlayarak geliştirmeye yardımcı olun</a>.

en: Order
tr: Sipariş

en: Password
tr: Şifre

en: Password Protection
tr: Şifre Koruma

en: Password protection is currently enabled for this site.
tr: Bu site için şifre koruması şu anda etkindir.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
tr: İçeriği genel görünümden ve arama motoru botlarından/tarayıcılarından gizlemek için sitenin tamamını şifreyle koruyun. Oturum açmış yöneticiler siteye her zamanki gibi erişmeye devam edebilir.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
tr: Tüm 404 (bulunamadı) sayfaları için 301 (kalıcı) yönlendirme işlemi yapın ve ana sayfaya yönlendirin.

en: Perform Replacement
tr: Değiştirme İşlemini Gerçekleştir

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
tr: Bakım modunu etkinleştirdikten veya devre dışı bıraktıktan sonra lütfen</strong> önbelleğinizi temizleyin. Bu, site ziyaretçilerinin ya bakım sayfasını ya da her sayfanın gerçek içeriğini görmesini sağlar.

en: Please consider supporting ASE.
tr: Lütfen ASE'yi desteklemeyi düşünün.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
tr: Revizyona izin veren bazı veya tüm gönderi türleri için tutulacak revizyon sayısını sınırlayarak veritabanının şişmesini önleyin.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
tr: IP adresi başına izin verilen başarısız oturum açma girişimi sayısını sınırlandırarak kaba kuvvet saldırılarını önleyin.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
tr: Küçük bileşenlerin çalışmasını veya yüklenmesini önleyin. Sitenin daha güvenli olmasını, biraz daha hızlı yüklenmesini ve arama motorları tarafından taranması için daha optimize olmasını sağlayın.

en: Previous
tr: Önceki

en: Product Image
tr: Ürün Resmi

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
tr: Sitenizi <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a> aracılığıyla kaba kuvvet, DOS ve DDOS saldırılarına karşı koruyun. Ayrıca geri izlemeleri ve geri pingleri devre dışı bırakır.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
tr: Medya kitaplığının ızgara görünümünde sonsuz kaydırmayı yeniden etkinleştirin. Büyük bir kitaplıkta gezinmek için kullanışlıdır.

en: Redirect 404 to Homepage
tr: 404'ü Ana Sayfaya Yönlendir

en: Redirect After Login
tr: Giriş Yaptıktan Sonra Yeniden Yönlendir

en: Redirect After Logout
tr: Oturumu Kapattıktan Sonra Yeniden Yönlendir

en: Redirect to:
tr: Yönlendir:

en: Remove 'Howdy'
tr: 'Howdy'yi kaldırın

en: Remove WordPress logo/menu
tr: WordPress logosunu/menüsünü kaldırın

en: Remove comments column
tr: Yorumlar sütununu kaldırın

en: Remove comments counter/link
tr: Yorum sayacını/bağlantısını kaldırma

en: Remove customize menu
tr: Özelleştir menüsünü kaldır

en: Remove date column
tr: Tarih sütununu kaldır

en: Remove new content menu
tr: Yeni içerik menüsünü kaldır

en: Remove tags column (for posts)
tr: Etiketler sütununu kaldır (gönderiler için)

en: Remove the Help tab and drawer
tr: Yardım sekmesini ve çekmecesini kaldırma

en: Remove updates counter/link
tr: Güncellemeler sayacını/bağlantısını kaldırın

en: Remove various elements from the admin bar.
tr: Yönetici çubuğundan çeşitli öğeleri kaldırın.

en: Replace Media
tr: Medyayı Değiştir

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
tr: Yeni yüklenen, büyük resimleri daha küçük bir boyuta yeniden boyutlandırın ve orijinal olarak yüklenen dosyaları silin. BMP'ler ve saydam olmayan PNG'ler JPG'lere dönüştürülecek ve yeniden boyutlandırılacaktır.

en: Restrict login ID to username or email address only.
tr: Oturum açma kimliğini yalnızca kullanıcı adı veya e-posta adresiyle kısıtlayın.

en: Review
tr: İnceleme

en: Revisions Control
tr: Revizyon Kontrol

en: Right Side
tr: Sağ taraf

en: SE Visibility: OFF
tr: AE Görünürlüğü: KAPALI

en: SVG Upload
tr: SVG Yükleme

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
tr: Kaydetme devre dışı: %s şu anda bu sayfayı düzenliyor.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
tr: Kaydetme devre dışı: %s şu anda bu yazıyı düzenliyor.

en: Search Engines Visibility Status
tr: Arama Motorları Görünürlük Durumu

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
tr: Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesi önerilmiyor. Ayarları değiştirmek için tıklayın.

en: Search:
tr: Ara:

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select New Media File
tr: Yeni Medya Dosyası Seçin

en: Select an Image
tr: Resim seçin

en: Send Now
tr: Şimdi Gönder

en: Sending test email...
tr: Test e-postası gönderiliyor...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
tr: Oturum açtıktan sonra tüm veya bazı kullanıcı rolleri için özel yönlendirme URL'si ayarlayın.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
tr: Oturumu kapattıktan sonra tüm veya bazı kullanıcı rolleri için özel yönlendirme URL'si ayarlayın.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
tr: Özel gönderen adı ve e-postası ayarlayın. İsteğe bağlı olarak, sitenizden gelen bildirim ve işlemsel e-postaların gelen kutularına teslim edilmesini sağlamak için harici SMTP hizmetini kullanın.

en: Set interval to once every
tr: Aralığı her seferinde bir olarak ayarlayın

en: Set the password:
tr: Şifreyi ayarlayın:

en: Set width to
tr: Genişliği şu şekilde ayarlayın

en: Share about ASE on:
tr: ASE Hakkında Paylaş

en: Show All
tr: Tümünü Göster

en: Show Custom Taxonomy Filters
tr: Özel Sınıflandırma Filtrelerini Göster

en: Show ID column
tr: Kimlik sütununu göster

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
tr: Eylem satırlarında kimliği Düzenle, Görüntüle vb. bağlantılarla birlikte gösterin.

en: Show Less
tr: Daha Az Göster

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ girdi göster

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
tr: Sitenizde kısa bir bakım yapılırken ön yüzde özelleştirilebilir bir bakım sayfası gösterin. Giriş yapmış yöneticiler siteyi yine normal şekilde görüntüleyebilir.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
tr: Hiyerarşik, özel taksonomiler için liste tablolarında ek filtre(ler) göster.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
tr: Arama motorları sitenin dizine eklenmesi engellenirken yönetici çubuğu durumunu gösterin. Bu, Ayarlar >> Okuma bölümündeki 'Arama motoru görünürlüğü' onay kutusu aracılığıyla ayarlanır.

en: Show excerpt column
tr: Alıntı sütununu göster

en: Show featured image column
tr: Öne çıkan görsel sütununu göster

en: Show file size column in media library
tr: Medya kütüphanesinde dosya boyutu sütununu göster

en: Show last modified column
tr: Son değiştirilen sütunu göster

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
tr: Yöneticilere, 'Anlık Bakış' gösterge tablosu içinde sitenin çalıştığı sistem hakkında hızlı bir özet sunun. Bu, web sunucusu yazılımını, PHP sürümünü, veritabanı yazılımını ve sunucu IP adresini içerir.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: 0 - 0 arası 0 kayıt gösteriliyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _START_ - _END_ arasından _TOTAL_ kayıt gösteriliyor

en: Site Identity on Login Page
tr: Giriş Sayfasında Site Kimliği

en: Someone
tr: Birisi

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı düzenleme izniniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
tr: Üzgünüm, bu yazıyı düzenleme izniniz yok.

en: Stripes
tr: Şeritler

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
tr: Test e-postası başarıyla işlendi</span>.<br />Başarılı teslimatı doğrulamak için lütfen hedef e-posta gelen kutusunu kontrol edin.

en: The Pro version of ASE is here! Lifetime Deal (LTD) available.
tr: ASE'nin Pro sürümü burada! Ömür Boyu Anlaşma (LTD) mevcut.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
tr: Seçili dosya, aynı türde yüklenen/seçilen dosya ile değiştirilecek (şu anki kimliği, yayınlanma tarihi ve dosya adı korunarak). Bu sayede, var olan bağlantılar kesilmeyecektir.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
tr: Bu site bugün uzun bir süre için bakımdan geçmektedir. Sabrınız için teşekkür ederiz.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
tr: Bir görüntüyü dönüştürme ve yeniden boyutlandırmadan hariç tutmak için, dosya adına '-nr' ekini ekleyin, örn. bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
tr: Çevir

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
tr: Site her ziyaret edildiğinde "cevapsız zamanlama" ile işaretlenmiş her türden zamanlanmış gönderinin yayınlanmasını tetikleyin.

en: Use Selected Image
tr: Seçili Resmi Kullan

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
tr: Sitenizin ön ucunda bir e-posta adresi görüntülemek için aşağıdaki örneklerde olduğu gibi bir kısa kod kullanın: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> e-postayı kendi satırında görüntülemek için</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> e-postayı satır içinde göstermek için</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
tr: Giriş sayfasındaki varsayılan WordPress logosunu wordpress.org bağlantısıyla değiştirmek için site simgesini ve URL'yi kullanın. Site simgenizi ayarlamak veya değiştirmek için <a href="%1$s">Genel Ayarlar</a>'a veya <a href="%2$s">Özelleştirici</a>'ye gidin.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username only
tr: Yalnızca kullanıcı adı

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Validate with:
tr: İle doğrulayın:

en: Various Admin UI Enhancements
tr: Çeşitli Yönetici Arayüzü Geliştirmeleri

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
tr: Yönetici arayüzünün farklı bölümleri için çeşitli, daha küçük geliştirmeler.

en: View
tr: Görüntüle

en: View Admin as Role
tr: Rol Olarak Yöneticiyi Görüntüle

en: View Content
tr: İçeriği Görüntüle

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
tr: Yönetici sayfalarını ve siteyi (oturum açılmış) yönetici olmayan kullanıcı rollerinden biri olarak görüntüleyin.

en: We'll be back soon.
tr: Yakında döneceğiz.

en: Welcome to WordPress
tr: WordPress'e hoşgeldiniz

en: Wider Admin Menu
tr: Daha Geniş Yönetici Menüsü

en: Write a quick, 5-star review for ASE
tr: ASE için hızlı ve 5 yıldızlı bir inceleme yazın.

en: e.g. backend
tr: örn. arka uç

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
tr: 15 dakika kilitlemeden önce izin verilen başarısız giriş denemeleri

en: for:
tr: için:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
tr: kilit(ler) 24 saat boyunca başka oturum açma girişimlerini engelleyecektir

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel <span class="faded">(Varsayılan 1920 pikseldir)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
tr: piksel. <span class="faded">(Varsayılan değer 1920 pikseldir)</span>

en: revisions for:
tr: revizyonlar:

en: with AVIF support
tr: aVIF desteği ile

en: without AVIF support
tr: aVIF desteği olmadan
