Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (157 entries)

en: (Default is 'secret')
sq_AL: (Paracaktimi është 'sekret')

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sq_AL: (filtruar nga _MAX_ hyrje në total)

en: 1 minute
sq_AL: 1 minuta

en: 10 minutes
sq_AL: 10 minuta

en: 120 seconds
sq_AL: 120 sekonda

en: 15 seconds
sq_AL: 15 sekonda

en: 2 minutes
sq_AL: 2 minuta

en: 3 minutes
sq_AL: 3 minuta

en: 30 seconds
sq_AL: 30 sekonda

en: 45 seconds
sq_AL: 45 sekonda

en: 5 minutes
sq_AL: 5 minuta

en: 60 seconds
sq_AL: 60 sekonda

en: 90 seconds
sq_AL: 90 sekonda

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
sq_AL: <span class="faded">(Parazgjedhja është 1 minutë)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
sq_AL: <span class="faded">(Parazgjedhja është 15 sekonda)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
sq_AL: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Fjalëkalimi</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
sq_AL: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Siguria</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
sq_AL: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Dërgo një email provë te</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
sq_AL: <span class="field-sub label sublabel-wide">Dërguesi email</spam>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
sq_AL: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Emri i dërguesit</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
sq_AL: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Emri i përdoruesit</span>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
sq_AL: <strong>Gabim:</strong> Email i pavlefshëm ose fjalëkalim i pasaktë.

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
sq_AL: <strong>Përmbajtja juaj e app-ads.txt:</strong>

en: AVIF Upload
sq_AL: Ngarkimi AVIF

en: Add New
sq_AL: Shto të Ri(e)

en: Add Your Review
sq_AL: Shto komentin tënd

en: Admin Interface
sq_AL: Ndërfaqja e administratorit

en: Admin Notices
sq_AL: Njoftimet e administratorit

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
sq_AL: Pasi të keni ruajtur parametrat e mësipërme, kontrolloni nëse gjithçka është konfiguruar siç duhet më poshtë.

en: Background
sq_AL: Sfond

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
sq_AL: Anashkaloni verifikimin e certifikatës SSL. Kjo do të ishte e pasigurt nëse posta shpërndahet nëpër internet, por mund të ndihmojë në disa skenarë të WordPress lokale dhe/ose të kontejnerizuar.

en: Click to view hidden admin notices
sq_AL: Klikoni për të parë njoftimet e fshehura të administratorit

en: Collapse
sq_AL: Tkurre

en: Configure
sq_AL: Konfiguro

en: Content Management
sq_AL: Menaxhimi i përmbajtjes

en: Curves
sq_AL: Kurba

en: Custom Code
sq_AL: Kodi i personalizuar

en: DUPLICATE
sq_AL: DUBLIKATE

en: Default is %s
sq_AL: Parazgjedhja është %s

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Disable
sq_AL: Çaktivizo

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
sq_AL: Çaktivizoni <strong>ngarkimin e vonuar të imazheve</strong> që u shtua natyrshëm që nga WordPress v5.5.

en: Disable Components
sq_AL: Çaktivizo komponentët

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
sq_AL: Çaktivizoni <strong>&lt;gjenerues&gt; tag</strong> në RSS feed &lt;channel&gt;, i cili zbulon versionin e WordPress-it. Versionet më të vjetra mund të përmbajnë dobësi sigurie të paqëruara (paparuara).

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
sq_AL: Çaktivizo redaktorin Gutenberg të blloqeve, për disa ose të gjitha llojet e postimeve të aplikueshme.

en: Dismiss
sq_AL: Largoje

en: Display System Summary
sq_AL: Shfaq përmbledhje e sistemit

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
sq_AL: Shfaqni një panel që tregon dhe lidhet me të gjitha dimensionet e disponueshme kur shikoni një imazh në bibliotekën e mediave. Veçanërisht e dobishme për të marrë shpejt URL-në e një imazhi me  dimensione të caktuara.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
sq_AL: Bëni më shumë me <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Marrëveshja afatgjatë (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">disponohet</a>.

en: Duplicate
sq_AL: Dubliko (Kopje e dytë)

en: Duplicate %s
sq_AL: Dubliko %s

en: Duplicate this as draft
sq_AL: Dublikojeni këtë si draft

en: Edit
sq_AL: Modifiko

en: Email Delivery
sq_AL: Dorëzimi me email

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
sq_AL: Aktivizo caktimin e roleve të shumta gjatë krijimit dhe modifikimit të llogarisë së përdoruesit. Kjo mund të jetë e dobishme për të punuar me role që nuk janë përcaktuar në pjesa themelore e WordPress, p.sh. nga e-commerce ose shtojcat LMS .

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
sq_AL: Aktivizo modalitetin e korrigjimit dhe nxirr informacionin e korrigjimit në dokumentin WordPress debug.log.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
sq_AL: Aktivizoni ngarkimin e skedarëve <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> në Librarin mediatike. Ju, mund të konvertoni dokumentat tuaj ekzistues PNG, JPG dhe GIF duke përdorur një mjet si <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enhancements
sq_AL: Përmirësimet

en: Error:
sq_AL: Gabim:

en: Excerpt
sq_AL: Fragment

en: Expand
sq_AL: Zgjero

en: Featured Image
sq_AL: Fotoja kryesore

en: File Size
sq_AL: Madhësia e skedarit

en: Find Out More
sq_AL: Zbuloni Më Tepër

en: First
sq_AL: I pari

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
sq_AL: Forconi përdorimin e emrit/email-it të dërguesit të përcaktuar më sipër. Ai do të anashkalojë ato të vendosura nga shtojcat e tjera.

en: Get ASE Pro
sq_AL: Merr ASE Pro

en: Heading
sq_AL: Titull

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
sq_AL: Ndihmojini të tjerët të zbulojnë ASE dhe ndoshta <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">përkthejnë</a> në gjuhën tuaj.

en: I've reviewed
sq_AL: Kam komentuar

en: I've shared
sq_AL: Unë kam ndarë

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
sq_AL: Nëse është caktuar, shërbimi/llogaria e mëposhtme SMTP do të përdoret për të dërguar emailet tuaja.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
sq_AL: Nëse caktohet, emri/email-i i mëposhtëm i dërguesit anashkalon parazgjedhjet bazë të WordPress, por mund të anashkalohet sërish nga shtojca të tjera që mundësojnë emrin/email-in e personalizuar të dërguesit, p.sh. formojnë shtojca.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
sq_AL: Nëse diçka shkon keq</strong> dhe ju duhet të rifitoni qasjen në llogarinë tuaj si administrator, ju lutemi vizitoni URL-në e mëposhtme: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Nëse ju përdorni <strong>Ninja Firewall</strong>, ju lutemi çzgjidh "Blloko përpjekjet për të fituar privilegje administrative" në parametrat e procedurave të Firewall-it përpara se të përpiqeni ta shikoni si një rol përdoruesi jo administrator për <strong>parandalimin e kyçjes</strong> të llogarisë suaj të administratorit.

en: Image Sizes Panel
sq_AL: Paneli i dimensioneve të imazhit

en: Invalid username/email or incorrect password.
sq_AL: Emri i përdoruesit/emaili i pavlefshëm ose fjalëkalimi i gabuar.

en: Keep as is
sq_AL: Mbaje siç është

en: Last
sq_AL: E fundit

en: Last Login
sq_AL: Hyrja e fundit

en: Last Modified
sq_AL: Modifikimi i fundit

en: Lines
sq_AL: Rrjeshta

en: Log In | Log Out
sq_AL: Hyr | Dil

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
sq_AL: Duket sikur disa nga këto përmirësime falas kanë qenë të dobishme për faqen tuaj?

en: Maintenance Mode
sq_AL: Modaliteti i mirëmbajtjes

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
sq_AL: Modaliteti i mirëmbajtjes është aktualisht e aktivizuar për këtë faqe.

en: Modify
sq_AL: Modifiko

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
sq_AL: Modifikoni intervalin e WordPress Heartbeat API ose çaktivizoni atë në faqet e administratorit, në ekranet e krijimit/redaktimit të postimeve dhe/ose në pjesën e përparme. Kjo do të ndihmojë në uljen e ngarkesës së CPU-së në server.

en: Multiple User Roles
sq_AL: Rolet e shumë përdoruesve

en: Never
sq_AL: Asnjëherë

en: Next
sq_AL: Pasuesja

en: No data available in table
sq_AL: Nuk ka të dhëna të disponueshme në tabelë

en: No matching records found
sq_AL: Nuk u gjet asnjë regjistrim që përputhet

en: None
sq_AL: Asnjë

en: Notices
sq_AL: Njoftimet

en: On admin pages
sq_AL: Në faqet e administratorit

en: On post creation and edit screens
sq_AL: Në krijimin e postimeve dhe ekrani i redaktimit të postimit

en: On the frontend
sq_AL: Në pjesën e përparme

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
sq_AL: Mos, diçka shkoi keq</span>.<br />Ju lutemi, kontrolloni dy herë cilësimet tuaja dhe adresën e emailit të destinacionit.

en: Optimizations
sq_AL: Optimizimet

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
sq_AL: Ose, ndihmoni në përmirësimin e ASE duke <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">duke dhënë komente</a>.

en: Order
sq_AL: Renditje

en: Password
sq_AL: Fjalëkalim

en: Password Protection
sq_AL: Mbrojtja me fjalëkalim

en: Password protection is currently enabled for this site.
sq_AL: Mbrojtja me fjalëkalim është aktualisht e aktivizuar për këtë faqe.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
sq_AL: Fjalëkalim-mbrojtie e të gjithë sitit për të fshehur përmbajtjen nga shikimi publik dhe robotët / zvarritësit e motorëve të kërkimit. Administratorët e identifikuar mund të hyjnë ende në sajt si zakonisht.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
sq_AL: Kryeni 301 (të përhershëm) ridrejtimin në faqen kryesore për të gjitha faqet 404 (nuk janë gjetur).

en: Perform Replacement
sq_AL: Kryeni Zëvendësimin

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
sq_AL: Ju lutemi pastroni cache</strong>pas aktivizimit ose çaktivizimit të modalitetit të mirëmbajtjes. Kjo siguron që vizitorët e faqes të shohin ose faqen e mirëmbajtjes ose përmbajtjen aktuale të secilës faqe.

en: Please consider supporting ASE.
sq_AL: Ju lutemi, konsideroni të mbështetëni ASE-en.

en: Previous
sq_AL: E mëparshme

en: Product Image
sq_AL: Imazhi i produktit

en: Redirect 404 to Homepage
sq_AL: Ridrejtoni 404 në faqen kryesore

en: Remove date column
sq_AL: Fshij kolonën e datës

en: Replace Media
sq_AL: Zëvendësoni median

en: SE Visibility: OFF
sq_AL: Shikueshmëria SE: Joaktiv

en: Save Changes
sq_AL: Ruaj Ndryshimet

en: Search Engines Visibility Status
sq_AL: Statuti Dukshmëria e motorëve të kërkimit

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
sq_AL: Motorët e kërkimit janë të dekurajuar nga indeksimi i kësaj faqeje. Klikoni për të ndryshuar parametrat.

en: Search:
sq_AL: Kërko:

en: Security
sq_AL: Siguria

en: Select New Media File
sq_AL: Zgjidhni dokumentin e ri mediatik

en: Select an Image
sq_AL: Zgjidhni një imazh

en: Send Now
sq_AL: Dërgo Tani

en: Sending test email...
sq_AL: Duke dërguar email prove...

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
sq_AL: Cakto emrin e personalizuar të dërguesit dhe emailin. Përdorni opsionalisht shërbimin e jashtëm SMTP për të siguruar që emailet e njoftimeve dhe transaksioneve nga faqja juaj të dërgohen në kuti hyrëse.

en: Set interval to once every
sq_AL: Vendosni intervalin në një herë në çdo

en: Set the password:
sq_AL: Vendosni fjalëkalimin:

en: Share about ASE on:
sq_AL: Ndani rreth ASE në:

en: Show All
sq_AL: Shfaq të gjitha

en: Show Custom Taxonomy Filters
sq_AL: Shfaq filtrat e taksonomive të personalizuara

en: Show Less
sq_AL: Shfaq të pak

en: Show _MENU_ entries
sq_AL: Shfaq hyrjet _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
sq_AL: Shfaq një faqe mirëmbajtjeje të personalizueshme në pjesën e përparme ndërsa kryen një mirëmbajtje të shkurtër në faqen tuaj. Administratorët e identifikuar ende mund ta shikojnë sitin si zakonisht.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
sq_AL: Shfaq filtrat shtesë në tabelat e listës për taksonomitë hierarkike, të personalizuara.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
sq_AL: Shfaq statusin e panelit të administratorit kur motorët e kërkimit janë caktuar të dekurajohen nga indeksimi i faqes web. Kjo vendoset përmes kutisë së kontrollit "Dukshmëria e motorit të kërkimit" në Parametrat >> Leximi.

en: Show last modified column
sq_AL: Shfaq kolonën e fundit të modifikuar

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
sq_AL: Trego një përmbledhje të shpejtë të sistemit në të cilin po funksionon faqja te administratorët, në miniaplikacionin e panelit "Me një shikim". Kjo përfshin softuerin e serverit në internet, versionin PHP, softuerin e bazës së të dhënave dhe adresën IP të serverit.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sq_AL: Duke shfaqur 0 deri 0 nga 0 hyrje

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
sq_AL: Duke shfaqur _START_ deri në _END_ nga _TOTAL_ hyrje

en: Stripes
sq_AL: Shirita

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
sq_AL: Testimi i Email-it u përpunua me sukses</span>.<br />Ju lutemi, kontrolloni kutinë hyrëse të emailit të destinacionit për të verifikuar dërgimin e suksesshëm.

en: The Pro version of ASE is here! Lifetime Deal (LTD) available.
sq_AL: Versioni Pro i ASE është këtu! Marrëveshje e gjatë (Lifetime) (LTD) e disponueshme.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
sq_AL: Skedari aktual do të zëvendësohet me skedarin e ngarkuar/ dokumenti i përzgjedhur (të të njëjtit lloj) duke ruajtur ID-në aktuale, datën e publikimit dhe emrin e dokumentit. Kështu, asnjë lidhje ekzistuese nuk do të prishet.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
sq_AL: Kjo faqe sot po i nënshtrohet mirëmbajtjes për një periudhë të gjatë. Faleminderit për durimin tuaj.

en: Use Selected Image
sq_AL: Përdorni imazhin e zgjedhur

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
sq_AL: Përdorni ikonën e faqes dhe URL-në për të zëvendësuar logon e paracaktuar të WordPress, në faqen e hyrjes me një link në wordpress.org. Shkoni në <a href="%1$s">Cilësimet e përgjithshme</a> ose në <a href="%2$s">Personalizues</a> për të vendosur ose ndryshuar ikonën e faqes suaj.

en: Username
sq_AL: Emër përdoruesi

en: Utilities
sq_AL: Të dobishme

en: Various Admin UI Enhancements
sq_AL: Përmirësime të ndryshme në ndërfaqen e administratorit (Admin UI).

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
sq_AL: Përmirësime të ndryshme, e të vogla për pjesë të ndryshme të ndërfaqes së administratorit.

en: View
sq_AL: Shiheni

en: View Admin as Role
sq_AL: Shikoni administratorin si rol

en: View Content
sq_AL: Shikoni përmbajtjen

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
sq_AL: Shikoni faqet e administratorit dhe sajtin (të regjistruar) si një nga rolet e përdoruesve jo administrator.

en: We'll be back soon.
sq_AL: Do të kthehemi së shpejti.

en: Welcome to WordPress
sq_AL: Mirë se vini në WordPress

en: Write a quick, 5-star review for ASE
sq_AL: Shkruani një koment të shpejtë me 5 yje për ASE
